Polityka. bieżące komentarze, własne opinie, dygresje.
Blog > Komentarze do wpisu
Rosja bierze co jej. I świat nic z na to nie poradzi.

Albo straszy, że weźmie. Rosja nie może sobie odpuścić Ukrainy. 

Realizuje scenariusz, że albo Ukraina jest z nią, albo Rosja bierze co jej, czyli Krym, a pewnie także co najmniej wschodnią i południową Ukrainę czyli tereny z dużymi procentowo populacjami ludności rosyjskojężycznej. Ludność ta naturalnie ciąży ku związkom z Rosją w przeciwieństwie do silnie nacjonalistycznej ukrainy zachodniej. Ukraina centralna z Kijowem jest rozdarta. 

Wschodnia Ukraina to nalicznej zamieszkała część Ukrainy i jej centrum przemysłowe z ciężkim przemysłem mocno zależnym od "taniej" energii z Rosji. Rządzą tu oligarchowie i prorosyjcy politycy z Partii Regionów. Oligarchowie moga się przestraszyć rewolucyjnego Majdanu i chcieć pójść pod opiekę Rosji która zagwarantuje im ich majątki. Ludność wschodniej ukrainy zapewne sama z siebie opowie się za Rosją, zwłaszcza, że nie lubią nacjonalistow z zachodniej Ukrainy ktorzy zdominowali Majdan i których maja za faszystów i spadkobierców tradycji UPA co akurat jest bliskie prawdy. 

Rosja liczy około 160 milionów mieszkańców, z tego około 90 milionów to rodowici rosjanie. Reszra to muzułmanie i ludy wschodnie, są bardziej dzietni niż rosjanie. 

Wschodnią i południową Ukrainę zamieszkuje około 20-30 milionów mieszkańców w zdecydowanej większości słowiańskich i prorosyjskich . Naturalne jest, że Rosja nie może ich ... tak po prostu oddać. ... I tego nie zrobi.  Albo cała Ukraina będzie z nią, albo Rosja weźmie co jej ... i świat nic na to nie poradzi. 

sobota, 01 marca 2014, janmikolaj1

Polecane wpisy

Komentarze
2014/03/01 22:57:31
Sprawa nie jest taka prosta. Prywatnym sensem majątków oligarchów jest możliwość kupna posiadłości w Monaco albo szwajcarskim Gstaad. Jednak Helveci właśnie zabrali się za blokowanie kont klanu Janukowicza. Majątek zasili prawdopodobnie ukraiński bank narodowy. Niemcy mieszkają dzisiaj po za Niemcami w wielu państwach. Szwajcaria, Austria, Włochy, Belgia, Polska... I nikomu to nie przeszkadza. To jest europejski model. Jeden naród, jedno państwo, jeden Führer skompromitował się bardzo i nie życzmy tego naszym słowiańskim krewnym. Może należy przekonać Rosjan i Ukraińców do europejskiego rozwiązania. Ich oligarchowie korzystają już z tego i pewnie nie mają zamiaru zrezygnować.
-
2014/03/01 23:54:44
Oligarchowie mieli wystarczajaco dużo czasu by przerzucić środki z jednych kont na inne lub przepisać majatek na członków rodziny. Luksusowe posiadlosci są nie tylko w Europie. A zwykli ukraińcy? Pewnie by chcieli żyć po europejsku ... ci blisko to widzą, ci daleko mają blizej do bogatej i prosperujacej Moskwy. Nie liczac faktu, ze czuja się rosjanami.