Polityka. bieżące komentarze, własne opinie, dygresje.
RSS
piątek, 26 lutego 2016
Potrzebujemy agencji rządowych mówiących nam prawdę. Np. o lekach.

Nie, nie chodzi tutaj o takie typowe agencje, chodzi o instytucje zaufania publicznego podpowiadające nam Polakom co jest dobre a co niekoniecznie. Np. zajmujące się żywnością, lekami, finansami itp. Wiem, wiem w prasie, w TV, w internecie jest pełno informacji, wyników badań, tylko, że to często dezinformacje, wprowadzające mniej lub bardziej celowo w błąd. Potężne kapitałowo firmy trzymają w garści media. Np. prasa medyczna jest zdominowana przez firmy farmaceutyczne oferujące swoje nowe "cudowne" leki, pełna sponsorowanych artykułów opisujących sponsorowane badania, wbijających w nasze głowy nazwy kolejnych jeszcze droższych leków, namawiających nas na medyczne lub paramedyczne procedury które zupełnie nie są nam potrzebne. My szarzy obywatele w tym natłoku informacji nie wiemy komu wierzyć.

Bez gigantycznych środków na reklamę, żadne czasopismo medyczne nie jest w stanie przetrwać, .... dlatego nie dopuści by ukazały się w nim informacje niezbyt przychylne tym potężnym reklamodawcom lub mogące uderzyć w ich wyniki finansowe.

Dlatego też potrzebne były by nieduże agencje rządowe np. agencja monitorująca rynek medyczny, wydająca własne pismo, z własną stroną internetową informująca o dostępnych lekach, procedurach, wydająca "własne" rekomendacje, podpowiadająca tańsze alternatywy, taka by Kowalski mając wątpliwości szybko znalazł potrzebną mu informację i ... nie przepłacał. Oczywiście w tej agencji musieli by pracować prawdziwi fachowcy, za godziwe pieniądze, nie powiązani z lobbystami (kontrolowani w okresie pracy w agencji  nawet przez służby specjalne i zagrożeni realną karą za lobbing).

Państwo musi zadbać o swoich obywateli by koncerny (z reguły obce) nie pasły się na nas aż tak bardzo, byśmy z tego  chaosu informacji mieli szansę wychwycić te właściwe. Takie agencje mogły by zlikwidować, ucywilizować ten dziki rynek i dać nam lepsze produkty w lepszych cenach.

14:08, janmikolaj1
Link Dodaj komentarz »
Platforma Obywatelska psuje państwo.

Platforma Obywatelska wytykając rządom PIS , że nie realizuje wyborczych obietnic, doprowadza do sytuacji, że PIS zaczyna te obietnice realizować np. tę dotyczącą obniżenia wieku emerytalnego. Nie róbcie tego, nikomu to nie wyjdzie na dobre. Jedyne co z tego będziecie mieli wy to wątpliwa satysfakcja, że przyłapaliście swojego politycznego konkurenta. Reszta będzie za to miała przez kolejne kilkadziesiąt lat przechlapane. Wiadomo, że budżet tych obietnic nie wytrzyma.

10:17, janmikolaj1
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 22 lutego 2016
TVPiS? Czy mamy do czynienia z urbanizacją telewizji publicznej? Czy Wałęsa to Bolek?

W dniu dzisiejszym IPN opublikował materiały dotyczące tzw. Bolka wyciągnięte z szafki Kiszczaka. Oglądam właśnie Teleexpress, wcześniej śledziłem TVP Info. To co się odbywa to sąd kapturowy nad Lechem Wałęsą. Przyjmuje się za prawdziwe materiały które nie zostały zweryfikowane przez ekspertów (nie jest nim archiwista). Co więcej telewizja publiczna przedstawia je tak jakby już było udowodnione, że TW Bolek to Wałęsa, a to na razie nieprawda. Jest zobowiązanie do współpracy podpisane jako Lech Wałęsa Bolek. Dopóki grafolog nie wypowie się że napisał to Lech Wałęsa jest to tylko kawałek papieru o niczym jeszcze nie świadczący, ewentualna przesłanka, że mógł to Wałęsa podpisać, ale może to być też fałszywka. W pozostałych materiałach pokazanych nie zauważyłem odręcznych podpisów Wałęsa (czy podpisywał się Bolek? możliwe ale to musi ocenić grafolog) . Są to notatki spisane z rzekomych spotkań z Wałęsą napisane przez oficerów SB. Czy takie spotkania miały faktycznie miejsce? Może tak, a może nie. Jest tam też wykaz wypłat pieniędzy przekazanych rzekomo Wałęsie, lecz znowu nie widzę tam odręcznych podpisów Wałęsy. Są tam chyba tylko daty i podpisy oficerów (oficera) którzy rzekomo takie pieniądze Wałęsie przekazali. Może je przekazali a może nie. Oficerowie SB nie byli święci, mieli obowiązek prowadzenia odpowiedniej liczby informatorów, byli z tego rozliczani przez swoich przełożonych i ich przełożonych. Mogli (ale nie musieli) dla świętego spokoju tworzyć fałszywe teczki by wykonać limit, dodatkowa kasa którą rzekomo przekazywali informatorom też mogła odegrać swoją rolę. 

Mogę sobie wyobrazić, że młody nieznany nikomu robotnik w 1970 roku coś podpisał byle by puszczono go do domu do żony i kilkoro dzieci. Potem zmądrzał i de facto SB nie miało z niego pożytku. Teczkę mu dorobiono może wpierw dla kasy a potem bo stał się znany. Ja to bym Wałęsie spokojnie wybaczył, dla mnie wciąż pozostaje bohaterem. Oczywiście niedoskonałym ale kto z nas jest doskonały, a tym bardziej kto z nas jest bohaterem, kto w tamtym czasie zrobił więcej dla nas wszystkich od niego.

PiS ma w swoim programie rzeczy ... ciekawe, często przez nas oczekiwane np. wzrost dzietności polek, imigranci z południa, pewne sprawy gospodarcze, może nawet tzw. plan Morawieckiego ... ale radził bym im by przemyśleli to co wynika z ich podejścia do innych. Czasami można odnieść wrażenie, że zbyt dużo w tym nienawiści i zaślepienia. To nikomu nie służy ..., a publiczna telewizja zaczyna być mało zjadliwa i ... przynajmniej na moje za dużo w niej zawziętych twarzy, a za mało otwarcia i serdeczności. Jak tak dalej pójdzie ludzie masowo się od niej odwrócą ... i to niedługo (przynajmniej od programów informacyjnych i propagandowych). Mają wciąż jeszcze alternatywę nie publiczną.

17:47, janmikolaj1
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 stycznia 2016
Uchodźcy. Czy Niemcy to idioci"? Czy tylko zakłamani obłudnicy.

Burmistrz Koloni Reker po sylwestrowych zajściach w Kolonii przestrzegła przed wyciąganiem pochopnych wniosków dotyczących sprawców. Za "całkowicie niestosowne" uznała "wiązanie tej grupy, pochodzącej - jak się wydaje - z Afryki Północnej, z uchodźcami".

ZNACZY TO ZROBILI CI ŹLI NIEOKREŚLENI, Z AFRYKI PÓŁNOCNEJ, .... A UCHODŹCY SĄ DOBRZY, POCHODZĄ Z SYRII I BY MUCHY NIE SKRZYWDZILI.

Jak to było: zakłamanie ludzkie nie zna granic pani Reker.

21:26, janmikolaj1
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 15 listopada 2015
Merkel i Kurdowie zafundowali nam uchodźców.

Poparcie Niemców dla "irackich" Kurdów (dostawy broni, szkolenia) spowodowało, że Turcy (którzy za głównych wrogów uważają nie Państwo Islamskie a właśnie Kurdów) "zemścili" się na Niemczech (a przy okazji na całej Europie) i w sposób zorganizowany (tureckie służby specjalne) wyekspediowali do Europy setki tysięcy o ile nie miliony tzw. uchodźców. Turcy w ten sposób pokazali europejczykom (głównie Merkel) by nie mieszali się w sprawy szczególnie istotne dla państwa tureckiego i przestali wspierać Kurdów z którymi Turcja toczy od kilkudziesięciu lat wojnę. Lawina uchodźców z bliskiego wschodu to wynik prokurdyjskiej polityki niemieckiej ... no i imiennego zaproszenia wysłanego im przez panią kanclerz.

Niemcy namieszali a my mamy płacić.

Ps. Wcześniej podobnie było w Libii. Włosi i Francuzi w obronie interesów własnych koncernów naftowych zrobili burdel w północnej afryce a teraz płaczą, że nikt im tam nie powstrzymuje uchodźców (co wcześniej robił Kadafi). 

Ps. O amerykanach i ich "przynoszeniu demokracji" do państw arabskich (np. Irak, Syria) lepiej nie mówić. Dobrze chociaż, że Egipt udało się odbić. Z fanatycznym religijnie 100 milionowym Egiptem to dopiero byłby sajgon.

10:51, janmikolaj1
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 19
Tagi